Action Cues delivers reliable performance at accessible prices, trusted by over 400,000 league players worldwide. The Action VAL35 Value features 29″ Hard rock maple, 10-12″ Pro taper shaft, None wrap for exceptional playability. An excellent choice for players developing their skills and building consistency.
Sale!
Action Pool Cues, Pool Cues
Action VAL35 Value Cue
$119.00 Original price was: $119.00.$107.10Current price is: $107.10.
Action VAL35 pool cue featuring 29″ Hard rock maple, 10-12″ Pro taper shaft. value-oriented quality.
-
Currently Out of Stock
This item is temporarily unavailable. Get notified when it's back.
Similar Products Available
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 33 in |
| Tip | 13mm leather tip |
| ColorSB | Grey, White |
| Ferrule | 1" Fiber linen ferrule |
| Shaft | 29" Hard rock maple, 10-12" Pro taper |
| Pin | 5/16 x 18 |
| Collar | None |
| Forearm | Gloss white with grey shimmer splatter design |
| Wrap | None |
| Butt Sleeve | Gloss white with grey shimmer splatter design |
| Butt Plate | Cream with black Action logo |
| Bumper | |
| Weight Changable | |
| Type of weight bolt | |
| Comes With Joint Protector? | No |
| Select an option | 18, 19, 20, 21 |
| Comes With Extension? | No |
| Comes With Case? | No |
| Warranty | Limited |
| Made in |
Related products
-
-
Elite ELSNK03 Snooker Cue
Rated 4.92 out of 5$165.00Original price was: $165.00.$148.50Current price is: $148.50. Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
-
Elite ELBJGY Break/Jump Cue
Rated 4.88 out of 5$265.00Original price was: $265.00.$238.50Current price is: $238.50. Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
-
-
-
Elite ELBJGB Break/Jump Cue
$389.00Original price was: $389.00.$350.10Current price is: $350.10. Add to cart
Complete Your Setup
Cases in Grey & White to match your cue
-
-
Scorpion 3×5 Hard Case SC35 GREY
Rated 4.60 out of 5$299.00Original price was: $299.00.$269.10Current price is: $269.10. Add to cart -
-
Athena 2×2 Hard Case ATHC14
$209.00Original price was: $209.00.$188.10Current price is: $188.10. Add to cart -
-
Eight Ball Mafia EBMC22A Case
Rated 4.83 out of 5$169.00Original price was: $169.00.$152.10Current price is: $152.10. Add to cart -
-
Eight Ball Mafia EBMC22E Case
Rated 5.00 out of 5$179.00Original price was: $179.00.$161.10Current price is: $161.10. Add to cart
844 408 3056
Hot Deal







