Stealth specializes in distinctive modern designs with a focus on break and jump performance. The Stealth STH430 Metallic Rainbow Pool features 29″ Canadian Hard Rock Maple shaft, Unique metallic rainbow Dooley handle wrap for exceptional playability.
Sale!
Pool Cues, Stealth Cues
Stealth STH430 Metallic Rainbow Pool Cue
Original price was: $239.00.$203.15Current price is: $203.15.
Stealth STH430 pool cue featuring 29″ Canadian Hard Rock Maple shaft. patented Dooley handle grip.
-
Currently Out of Stock
This item is temporarily unavailable. Get notified when it's back.
Similar Products Available
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 34 in |
| Tip | 12mm 5 Layered Tip |
| Ferrule | White Bakelite Ferrule |
| Shaft | 29" Canadian Hard Rock Maple |
| Pin | 3/8 x10 |
| Collar | No Collar |
| Forearm | Metallic rainbow "chameleon" paint |
| Wrap | Unique metallic rainbow Dooley handle |
| Butt Sleeve | Metallic rainbow paint, with four notches |
| Butt Plate | Metallic rainbow with double silver rings, and Steath decal |
| Bumper | |
| Weight Changable | |
| Type of weight bolt | |
| Comes With Joint Protector? | No |
| Comes With Extension? | No |
| Comes With Case? | |
| Warranty | |
| Made in | |
| UPC | |
| Select an option | 18, 19, 20, 21 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
844 408 3056
Hot Deal






Reviews
There are no reviews yet.