Mezz ZZIG Ignight Carbon Shaft. Precision shaft for improved cue ball control and consistency. Designed for serious players. Shop the Mezz ZZIG Ignight Carbon Shaft at Quarter King Billiards. Free shipping on orders over $99.
Carbon Fiber, Shafts
Mezz ZZIG Ignight Carbon Shaft
$595.00
Mezz ZZIG Ignight Carbon Shaft. Precision shaft for improved cue ball control and consistency. Designed for serious players.
-
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 34 in |
| Tip | 12.2mm Zan+ Medium |
| Ferrule | IG4 Plate |
| Shaft | 30" Carbon Fiber with Ignite pro taper |
| Pin | United Joint |
| Collar | Black collar |
| Warranty | Limited |
| Select an option | 30_UNITED, 30_WAVY, UNITED, WAVY |
844 408 3056
Hot Deal


