Eight Ball Mafia EBM19 Cue. Professional pool cue for serious players. Features quality construction and precision balance for improved accuracy. Shop the Eight Ball Mafia EBM19 Cue at Quarter King Billiards. Free shipping on orders over $99.
Sale!
Eight Ball Mafia Cues, Pool Cues
Eight Ball Mafia EBM19 Cue
Original price was: $225.00.$202.50Current price is: $202.50.
Eight Ball Mafia EBM19 Cue. Professional pool cue for serious players. Features quality construction and precision balance for improved accuracy.
-
| Weight | 3.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 33 in |
| UPC | 822114038652, 822114038669, 822114038676, 822114038683 |
| Tip | 13mm, 7 layered vacuum sealed proprietary boar skin tip |
| ColorSB | Blue |
| Ferrule | 1" Fiber linen ferrule |
| Shaft | 29" hard rock maple, 10 – 12" pro taper, brass insert |
| Pin | Piloted 5/16×18 |
| Collar | Stainless steel |
| Forearm | Blue background with large stacked skull grunge graphic |
| Wrap | Black Irish linen |
| Butt Sleeve | Blue background with large open-mouthed skull and 8-ball |
| Butt Plate | Black w/ silver Action logo |
| Bumper | |
| Weight Changable | |
| Type of weight bolt | |
| Comes With Joint Protector? | No |
| Comes With Extension? | No |
| Select an option | 18, 19, 20, 21 |
| Comes With Case? | No |
| Warranty | Limited |
| Made in |
844 408 3056
Hot Deal







