Stealth specializes in distinctive modern designs with a focus on break and jump performance. The Stealth STH415 Sandalwood Stain Ash Pool- 3pc features 29″ Canadian Hard Rock Maple shaft, Unique sandalwood Dooley handle wrap for exceptional playability.
Sale!
Pool Cues, Stealth Cues
Stealth STH415 Sandalwood Stain Ash Pool Cue- 3pc
Original price was: $239.00.$203.15Current price is: $203.15.
Stealth STH415 pool cue featuring 29″ Canadian Hard Rock Maple shaft. patented Dooley handle grip.
-
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 34 in |
| Tip | 12.5mm 5 Layered Tip |
| Ferrule | White Bakelite Ferrule |
| Shaft | 29" Canadian Hard Rock Maple |
| Pin | 3/8 x10 |
| Collar | No Collar |
| Forearm | Sandalwood stained Ashwood |
| Wrap | Unique sandalwood Dooley handle |
| Butt Sleeve | Sandalwood stained ashwood |
| Butt Plate | Black with two silver rings, and Stealth decal |
| Bumper | |
| Weight Changable | |
| Type of weight bolt | |
| Comes With Joint Protector? | No |
| Comes With Extension? | No |
| Made in | |
| Select an option | 17 |
| ColorSB | Grey |
1 review for Stealth STH415 Sandalwood Stain Ash Pool Cue- 3pc
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
844 408 3056
Hot Deal








Ann B. –
Superb stick
Reliable stick light and durable No complaints.