Stealth specializes in distinctive modern designs with a focus on break and jump performance. The Stealth STHBK03 Break features 29″ hardrock maple, 10 – 12″ pro taper shaft, Pink ergonomic Dooley handle wrap for exceptional playability.
Sale!
Break Cues, Pool Cues, Stealth Cues
Stealth STHBK03 Break Cue
Original price was: $179.99.$161.99Current price is: $161.99.
Stealth STHBK03 pool cue featuring 29″ hardrock maple, 10 – 12″ pro taper shaft. patented Dooley handle grip.
Availability: 4 in stock
-
| Weight | 1.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 34 in |
| UPC | 822114026574 |
| Tip | 13mm Phenolic tip and ferrule combo |
| ColorSB | Pink |
| Ferrule | Phenolic tip and ferrule combo |
| Shaft | 29" hardrock maple, 10 – 12" pro taper |
| Pin | 5/16 x 18 |
| Collar | Stainless steel |
| Forearm | Hot pink stain with clear polyurethane finish |
| Wrap | Pink ergonomic Dooley handle |
| Butt Sleeve | Pink polyurethane |
| Butt Plate | Pink polyurethane |
| Bumper | |
| Comes With Joint Protector? | Yes |
| Comes With Extension? | No |
| Comes With Case? | No |
| Warranty | Limited Manufacture |
| Made in |
844 408 3056
Hot Deal







