The Mezz ZZXSDI2 Deep Impact 2 Shaft delivers consistent performance. Built with quality materials for players who demand reliability.
Shafts, Standard Shafts
Mezz ZZXSDI2 Deep Impact 2 Shaft
$279.00
Mezz ZZXSDI2 Deep Impact 2 Shaft. Quality pool cue construction for serious players.
Availability: 2 in stock
-
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 34 in |
| Tip | 13mm Sonic Tip |
| Ferrule | G-10 Breaking Ferrule |
| Shaft | 29" DI Taper, Hardrock Maple |
| Pin | United Joint |
| Collar | Black collar with double silver ring |
| Comes with case yes or no | |
| Warranty | Limited |
844 408 3056
Hot Deal



