Lucasi combines exceptional craftsmanship with accessible pricing, earning 30+ years of trust in the billiards community. The Lucasi Hybrid Rival LHRV25 features 29″ Lucasi Hybrid Slim shaft, G5 grip wrap for exceptional playability. Built for beginner to advanced, this cue represents serious investment in your game.
Sale!
Lucasi Pool Cues, Pool Cues
Lucasi Hybrid Rival LHRV25 Cue
Original price was: $730.00.$657.00Current price is: $657.00.
Lucasi LHRV25 pool cue featuring 29″ Lucasi Hybrid Slim shaft. Hybrid and LZD shaft systems.
Availability: 1 in stock
-
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 34 in |
| Tip | 11.75mm Kamui Original Soft |
| ColorSB | Black, Orange |
| ShaftSize | 11.75mm |
| Brand | |
| WrapType | Sport Wrap |
| JointType | Radial |
| Ferrule | Zero Flex Point |
| Shaft | 29" Lucasi Hybrid Slim |
| Pin | Radial |
| Collar | Black collar |
| Forearm | Black matte with orange accents |
| Wrap | G5 grip |
| Butt Sleeve | Extended wrap |
| Butt Plate | Stainless steel with Lucasi logo |
| Bumper | |
| Weight Changable | |
| Type of weight bolt | |
| Comes With Joint Protector? | No |
| Comes With Extension? | No |
| Comes With Case? | No |
| Warranty | Lifetime |
| Made in |
844 408 3056
Hot Deal







