Outlaw cues capture the spirit of the Old West, featuring bold designs crafted by skilled artisans. The Outlaw OL18 features 29″ hardrock maple, 10 – 12″ pro taper, brass insert shaft, Brown stained maple with designs branded by hand using a blowtorch wrap for exceptional playability.
Outlaw OL18 Cue
$265.00 Original price was: $265.00.$238.50Current price is: $238.50.
Outlaw OL18 pool cue featuring 29″ hardrock maple, 10 – 12″ pro taper, brass insert shaft. Western and tribal-themed aesthetics.
-
Currently Out of Stock
This item is temporarily unavailable. Get notified when it's back.
Similar Products Available
- Outlaw OL60 Cue$269.10
- Outlaw OL59 Pool Cue$269.10
- Outlaw OLBK02 Break Cue$269.10
- Outlaw OLBK01 Break Cue$256.50
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 34 in |
| UPC | 822114008990, 822114009003, 822114009010, 822114009027 |
| Tip | 13mm 7-layered tip |
| ColorSB | Brown, Red, Tan |
| Ferrule | 1" Fiber linen ferrule |
| Shaft | 29" hardrock maple, 10 – 12" pro taper, brass insert |
| Pin | Piloted 5/16 x 18 |
| Collar | Stainless steel |
| Forearm | Brown stained maple with designs branded by hand using a blowtorch |
| Wrap | Brown stacked leather wrap , Brown stained maple with designs branded by hand using a blowtorch |
| Butt Sleeve | Brown stained Maple with spades and tribal inspired designs "branded" by hand using a blowtorch , Brown stained Maple with spades and tribal inspired designs "branded" by hand using a blowtorchÿ |
| Butt Plate | Stainless steel with etched Outlaw logo |
| Bumper | |
| Weight Changable | |
| Type of weight bolt | |
| Comes With Joint Protector? | No |
| Comes With Extension? | No |
| Comes With Case? | No |
| Select an option | 18, 19, 20, 21 |
| Warranty | 1 Year Manufacture |
| Made in |
Related products
-
-
Elite ELJMP Jump Cue
Rated 4.75 out of 5$199.00Original price was: $199.00.$179.10Current price is: $179.10. Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
-
Athena ATH46 Cue – 17 oz
$339.00Original price was: $339.00.$305.10Current price is: $305.10. Select options -
-
Elite ELBJZ Break/Jump Cue
Rated 4.80 out of 5$249.00Original price was: $249.00.$224.10Current price is: $224.10. Add to cart -
-
Elite ELBJZW Break/Jump Cue
Rated 5.00 out of 5$329.00Original price was: $329.00.$296.10Current price is: $296.10. Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Complete Your Setup
Cases in Brown & Red to match your cue
-
-
Eight Ball Mafia EBMC22J Case
$219.00Original price was: $219.00.$197.10Current price is: $197.10. Add to cart -
-
-
-
-
-
Elite 2×2 Vintage Hard Case ECV22 Chestnut
Rated 5.00 out of 5$345.00Original price was: $345.00.$310.50Current price is: $310.50. Add to cart
844 408 3056
Hot Deal







