Action Cues delivers reliable performance at accessible prices, trusted by over 400,000 league players worldwide. The Action INL10 Inlay features 29″ Hard rock maple, 10-12″ Pro taper shaft, White with green Irish linen wrap for exceptional playability. The traditional Irish linen wrap offers excellent grip and moisture absorption during extended play. An excellent choice for players developing their skills and building consistency.
Sale!
Action Pool Cues, Pool Cues
Action INL10 Inlay Cue
Rated 4.50 out of 5 based on 6 customer ratings
$191.00 Original price was: $191.00.$171.90Current price is: $171.90.
Action INL10 pool cue featuring 29″ Hard rock maple, 10-12″ Pro taper shaft. value-oriented quality.
-
Currently Out of Stock
This item is temporarily unavailable. Get notified when it's back.
Similar Products Available
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 33 in |
| UPC | 822114010856, 822114010863, 822114010870, 822114010887 |
| Tip | 13mm Action 7-layered tip |
| ColorSB | Brown, Red, Tan |
| Ferrule | 1" Fiber linen ferrule |
| Shaft | 29" Hard rock maple, 10-12" Pro taper |
| Pin | 5/16 x 18 – Piloted |
| Collar | Stainless steel |
| Forearm | Birdseye Maple with cherry stain, maple and red spliced inlay points |
| Wrap | White with green Irish linen |
| Butt Sleeve | Cherry stain |
| Butt Plate | Cream with black Action logo |
| Bumper | |
| Weight Changable | |
| Type of weight bolt | |
| Comes With Joint Protector? | No |
| Select an option | 18, 19, 20, 21 |
| Comes With Extension? | No |
| Comes With Case? | No |
| Warranty | Limited |
| Made in |
Related products
-
-
Athena ATH46 Cue – 18 oz
$339.00Original price was: $339.00.$305.10Current price is: $305.10. Select options -
-
Athena ATH46 Cue – 19 oz
$339.00Original price was: $339.00.$305.10Current price is: $305.10. Select options -
-
Elite ELBJC Break/Jump Cue
Rated 4.75 out of 5$249.00Original price was: $249.00.$224.10Current price is: $224.10. Add to cart -
-
Athena ATH46 Cue – 17 oz
$339.00Original price was: $339.00.$305.10Current price is: $305.10. Select options
Complete Your Setup
Cases in Brown & Red to match your cue
-
-
Eight Ball Mafia EBMC22J Case
$219.00Original price was: $219.00.$197.10Current price is: $197.10. Add to cart -
-
-
-
-
-
Elite 2×2 Vintage Hard Case ECV22 Chestnut
Rated 5.00 out of 5$345.00Original price was: $345.00.$310.50Current price is: $310.50. Add to cart
844 408 3056
Hot Deal





