Action Cues delivers reliable performance at accessible prices, trusted by over 400,000 league players worldwide. The Action MAY28 Mayhem features 29″ Hard rock maple, 10-12″ Pro taper shaft, Black Irish linen wrap for exceptional playability. The traditional Irish linen wrap offers excellent grip and moisture absorption during extended play. An excellent choice for players developing their skills and building consistency.
Action Pool Cues, Pool Cues
Action MAY28 Mayhem Cue
Action MAY28 pool cue featuring 29″ Hard rock maple, 10-12″ Pro taper shaft. value-oriented quality.
-
Currently Out of Stock
This item is temporarily unavailable. Get notified when it's back.
Similar Products Available
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 33 in |
| UPC | 822114009805, 822114009812, 822114009829, 822114009836 |
| Tip | 13mm Action 7-layered tip |
| Ferrule | 1" Fiber linen ferrule |
| Shaft | 29" Hard rock maple, 10-12" Pro taper |
| Pin | 5/16 x 18 |
| Collar | Black composite |
| Forearm | Maple with dead man's hand Mayhem graphic overlay |
| Wrap | Black Irish linen |
| Butt Sleeve | Black and white skull, 8 and ace checkered pattern overlay |
| Butt Plate | Black with silver Action logo |
| Bumper | |
| Weight Changable | |
| Type of weight bolt | |
| Comes With Joint Protector? | No |
| Select an option | 18, 19, 20, 21 |
| Comes With Extension? | No |
| Comes With Case? | No |
| Warranty | Limited |
| Made in | |
| Brand |
Related products
-
-
Athena ATH46 Cue
$335.00Original price was: $335.00.$301.50Current price is: $301.50. Select options -
-
Athena ATH08 Cue
$315.00Original price was: $315.00.$283.50Current price is: $283.50. Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
-
Athena ATH46 Cue
$335.00Original price was: $335.00.$301.50Current price is: $301.50. Select options -
-
Athena ATH49 Cue
$335.00Original price was: $335.00.$301.50Current price is: $301.50. Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Complete Your Setup
Recommended cases for your new cue
-
-
Scorpion 3×5 Hard Cue Case SC35 BLACK
$199.00Original price was: $199.00.$179.10Current price is: $179.10. Add to cart -
-
Scorpion 3×5 Hard Case SC35 GREY
$279.00Original price was: $279.00.$251.10Current price is: $251.10. Add to cart -
-
Voodoo 2×2 Papa Legba Stitch Hard Case VODC22D
$199.00Original price was: $199.00.$179.10Current price is: $179.10. Add to cart -
-
Athena 2×2 Hard Case ATHC01
$149.00Original price was: $149.00.$134.10Current price is: $134.10. Add to cart
844 408 3056
Hot Deal






