Eight Ball Mafia EBM17 Cue. Professional pool cue for serious players. Features quality construction and precision balance for improved accuracy. Shop the Eight Ball Mafia EBM17 Cue at Quarter King Billiards. Free shipping on orders over $99.
Sale!
Eight Ball Mafia Cues, Pool Cues
Eight Ball Mafia EBM17 Cue
Original price was: $259.00.$233.10Current price is: $233.10.
Eight Ball Mafia EBM17 Cue. Professional pool cue for serious players. Features quality construction and precision balance for improved accuracy.
-
| Dimensions | 3 × 3 × 33 in |
|---|---|
| UPC | 822114028806, 822114028813, 822114028820, 822114028837 |
| Tip | 13mm, 7 layered vacuum sealed proprietary boar skin tip |
| ColorSB | Black, Blue, Grey |
| Ferrule | 1" Fiber linen ferrule |
| Shaft | 29" hard rock maple, 10 – 12" pro taper, brass insert |
| Pin | Piloted 5/16×18 |
| Collar | Stainless steel |
| Forearm | White background with illustraded black, grey and blue grunge graphic skull octopus design |
| Wrap | Black Irish linen |
| Butt Sleeve | White background with illustraded black, grey and blue grunge graphic skull octopus design |
| Butt Plate | Black with silver Action logo |
| Bumper | |
| Weight Changable | |
| Type of weight bolt | |
| Comes With Joint Protector? | No |
| Comes With Extension? | No |
| Select an option | 18, 19, 20, 21 |
| Comes With Case? | No |
| Warranty | Limited |
| Made in |
844 408 3056
Hot Deal







