Eight Ball Mafia EBM22 Cue. Professional pool cue for serious players. Features quality construction and precision balance for improved accuracy. Shop the Eight Ball Mafia EBM22 Cue at Quarter King Billiards. Free shipping on orders over $99.
Sale!
Eight Ball Mafia Cues, Pool Cues
Eight Ball Mafia EBM22 Cue
Original price was: $279.00.$251.10Current price is: $251.10.
Eight Ball Mafia EBM22 Cue. Professional pool cue for serious players. Features quality construction and precision balance for improved accuracy.
-
| Dimensions | 3 × 3 × 34 in |
|---|---|
| Tip | 13mm, 7 layered vacuum sealed proprietary boar skin tip |
| Ferrule | 1" Fiber linen ferrule |
| ColorSB | Black, Red |
| Shaft | 29" hardrock maple, 10 – 12" pro taper |
| Pin | Piloted 5/16×18 |
| Collar | Black collar |
| Forearm | Ebony with red lightning and black Eight Ball Mafia |
| Wrap | Black Irish linen |
| Butt Plate | Black with silver Eight Ball Mafia logo |
| Bumper | |
| Weight Changeable yes or no | |
| Type of weight bolt | |
| Comes with case yes or no | |
| Warranty | Limited- 1 year |
| Select an option | 18, 19, 20, 21 |
844 408 3056
Hot Deal







