Eight Ball Mafia EBM30 Cue. Professional pool cue for serious players. Features quality construction and precision balance for improved accuracy. Shop the Eight Ball Mafia EBM30 Cue at Quarter King Billiards. Free shipping on orders over $99.
Sale!
Eight Ball Mafia Cues, Pool Cues
Eight Ball Mafia EBM30 Cue
Original price was: $279.00.$251.10Current price is: $251.10.
Eight Ball Mafia EBM30 Cue. Professional pool cue for serious players. Features quality construction and precision balance for improved accuracy.
-
| Dimensions | 3 × 3 × 34 in |
|---|---|
| UPC | 822114045445, 822114045452, 822114045469, 822114045476 |
| Tip | 13mm, 7 layered vacuum sealed proprietary boar skin tip |
| ColorSB | Blue, Grey |
| Ferrule | 1" Fiber linen ferrule |
| Shaft | 29" Hard rock maple, 10-12" Pro taper |
| Pin | 5/16 x 19 |
| Collar | Black collar |
| Forearm | Grey with blue lightning designs |
| Wrap | Sport grip wrap with blue accents |
| Butt Sleeve | Grey with blue lightning skull |
| Butt Plate | Black with silver Eight Ball Mafia logo |
| Bumper | |
| Weight Changable | |
| Type of weight bolt | |
| Comes With Joint Protector? | No |
| Comes With Extension? | No |
| Select an option | 18, 19, 20, 21 |
| Comes With Case? | No |
| Warranty | Limited |
| Made in |
844 408 3056
Hot Deal







