Stealth specializes in distinctive modern designs with a focus on break and jump performance. The Stealth STH01 features 29″ hardrock maple, 10 – 12″ pro taper shaft, Unique Dooley handle with purple and silver rings wrap for exceptional playability.
Pool Cues, Stealth Cues
Stealth STH01 Cue
Stealth STH01 pool cue featuring 29″ hardrock maple, 10 – 12″ pro taper shaft. patented Dooley handle grip.
-
Currently Out of Stock
This item is temporarily unavailable. Get notified when it's back.
Similar Products Available
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 34 in |
| UPC | 822114022705 |
| Tip | 13mm Le Pro |
| Ferrule | 1" Fiber linen ferrule |
| Shaft | 29" hardrock maple, 10 – 12" pro taper |
| Pin | 5/16 x 18 |
| Collar | Stainless steel |
| Forearm | Purple stained maple with white and black flame overlays |
| Wrap | Unique Dooley handle with purple and silver rings |
| Buttsleeve | Purple stained maple with white and black flame overlays |
| Butt Plate | Black composite with Stealth logo |
| Bumper | |
| Type of weight bolt | |
| Comes with case yes or no | |
| Warranty | Limited Manufacture |
| Select an option | 18, 19, 20, 21, XS |
844 408 3056
Hot Deal







