Stealth specializes in distinctive modern designs with a focus on break and jump performance. The Stealth STH10 features 29″ hardrock maple, 10 – 12″ pro taper shaft, Unique Dooley handle with deocrative rings wrap for exceptional playability.
Sale!
Pool Cues, Stealth Cues
Stealth STH10 Cue
Original price was: $179.99.$152.99Current price is: $152.99.
Stealth STH10 pool cue featuring 29″ hardrock maple, 10 – 12″ pro taper shaft. patented Dooley handle grip.
-
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 34 in |
| UPC | 822114022859 |
| Tip | 13mm Le Pro |
| ColorSB | Pink, Purple, Tan |
| Ferrule | 1" Fiber linen ferrule |
| Shaft | 29" hardrock maple, 10 – 12" pro taper |
| Pin | 5/16 x 18 |
| Collar | Stainless steel |
| Forearm | Pink and Purple stained maple with white tribal overlays |
| Wrap | Unique Dooley handle with deocrative rings |
| Buttsleeve | Pink and purple stained maple with white tribal overlays |
| Butt Plate | Black composite with Stealth logo |
| Bumper | |
| Type of weight bolt | |
| Comes with case yes or no | |
| Warranty | Limited Manufacture |
| Select an option | 18, 19, 20, 21 |
9 reviews for Stealth STH10 Cue
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
844 408 3056
Hot Deal








Jen N. –
Stealth
I am thrilled with the Dooley handle and also the way the stick feels balanced.
Sarah C. –
I gave it as a
I gave it as a gift my mom absolutely loves it
Dave H. –
Beautiful pool cue !
I ordered this pink and purple pool cue for my girlfriend . She loves it ! Not only is it a wonderful conversation starter at a pool hall but it is an excellent tool for shooting pool .
Casey D. –
Stealth Tribal cue
Appreciate this cue! It’s really pretty and I really love the design. I got the 20 oz. stick it’s just right. Shipping was quick even during COVID. Thanks
Alex T. –
My new favorite! Appreciate it!
My new favorite! Appreciate it!
Jordan A. –
I appreciate it!
i love it!
Mike C. –
Exactly as described
The engraving is an amazing touch. My girlfriend loves her first cue!
Jim A. –
Absolutely Just right
The weight and balance are superb. Love the effortless feel and this pool cue is EYE CATCHING! I’m so happy with this purchase and will buy more in the future.
Jim A. –
Wife loves it, has given
To be frank, wife loves it, has given her confidence