Hey Barbie! With the Action Neon Pink Pool Cue, you’re not just playing a game; you’re making a statement. A bold neon pink forearm that screams, “I’m here to have fun!”. No rings, just a clean and sleek design that lets that neon pink pop. When it comes to grip, we’ve got you covered with a comfy black linen wrap. The neon pink sleeve matches the forearm, tying the whole look together.
Sale!
Action Pool Cues, Pool Cues
Action Starter COL10 Neon Pink Cue
$159.00 Original price was: $159.00.$143.10Current price is: $143.10.
‘- TIP: 13mm, 10 layered vacuum sealed proprietary boar skin tip
– Tip Size: 13mm
– Type of weight bolt: WBACT
– SHAFT: 29″ hard rock maple, 10 – 12″ pro taper
– Joint Type: 5/16X18
– FOREARM: Neon pink
– FERRULE: 1″ Fiber linen
– COLLAR: Black with silver ring
– BUTT SLEEVE: Neon pink
– BUTT PLATE: Black with silver Action logo
– BUMPER: Action rubber plug bumper- BUMPACT
-
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 34 in |
| Tip | 13mm, 10 layered vacuum sealed proprietary boar skin tip |
| ColorSB | Black, Pink |
| Ferrule | 1" fiber linen |
| Shaft | 29" Hard rock maple, 10-12" Pro taper |
| Pin | 5/16×18 |
| Collar | Black with silver ring |
| Forearm | Neon pink |
| Wrap | Black Linen Wrap |
| Butt Sleeve | Neon pink |
| Butt Plate | Black with silver Action logo |
| Bumper | |
| Weight Changable | |
| Type of weight bolt | |
| Comes With Joint Protector? | No |
| Comes With Extension? | No |
| Comes With Case? | No |
| Select an option | 18, 19, 20, 21 |
| Warranty | Limited- 1 year |
| Made in |
Related products
-
-
Elite ELBJZW Break/Jump Cue
Rated 5.00 out of 5$329.00Original price was: $329.00.$296.10Current price is: $296.10. Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
-
-
-
Spartan SPRBK Break – Butt Only
$675.00Original price was: $675.00.$250.00Current price is: $250.00. Add to cart -
-
Elite ELBJC Break/Jump Cue
Rated 4.75 out of 5$249.00Original price was: $249.00.$224.10Current price is: $224.10. Add to cart
Complete Your Setup
Cases in Pink & Black to match your cue
-
-
Scorpion 3×5 Hard Cue Case SC35 BLACK
Rated 4.80 out of 5$219.00Original price was: $219.00.$197.10Current price is: $197.10. Add to cart -
-
Voodoo 2×2 Papa Legba Stitch Hard Case VODC22D
Rated 4.83 out of 5$219.00Original price was: $219.00.$197.10Current price is: $197.10. Add to cart -
-
Voodoo 2×2 Hard Case VODC22F
Rated 4.00 out of 5$219.00Original price was: $219.00.$197.10Current price is: $197.10. Add to cart -
-
Voodoo 1×1 Coffin Box Cue Case VODCOFA
Rated 4.75 out of 5$189.00Original price was: $189.00.$170.10Current price is: $170.10. Add to cart
844 408 3056
Hot Deal







