Stealth specializes in distinctive modern designs with a focus on break and jump performance. The Stealth STH39 features 29″ hardrock maple, 10 – 12″ pro taper shaft, None – Dooley Handle wrap for exceptional playability.
Sale!
Pool Cues, Stealth Cues
Stealth STH39 Cue
Price range: $143.65 through $152.99
Stealth STH39 pool cue featuring 29″ hardrock maple, 10 – 12″ pro taper shaft. patented Dooley handle grip.
-
Currently Out of Stock
This item is temporarily unavailable. Get notified when it's back.
Similar Products Available
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 34 in |
| Tip | 13mm Le Pro |
| ColorSB | Black, Red, Yellow |
| Ferrule | 1" Fiber linen ferrule |
| Shaft | 29" hardrock maple, 10 – 12" pro taper |
| Pin | 5/16 x 18 |
| Collar | Black collar with stainless steel |
| Forearm | Burnt red stain with Black and cream points encasing small diamonds |
| Wrap | None – Dooley Handle |
| Buttsleeve | Burnt red stain with black and cream diamonds |
| Butt Plate | Black with gold Stealth logo |
| Bumper | |
| Type of weight bolt | |
| Comes with case yes or no | |
| Warranty | Limited Manufacture |
| Select an option | 18, 19, 20, 21 |
2 reviews for Stealth STH39 Cue
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
844 408 3056
Hot Deal








Drew G. –
Stealth STH39 Cue
Being an average once a week player, I can’t say much about the cue in terms of performance. The Dooley handle is great to use and it beautifully shows off the wood grain pattern.
Rick N. –
Fantastic
Honestly, the stealth cue is different but I’m getting used to it Satisfied customer here.