Stealth specializes in distinctive modern designs with a focus on break and jump performance. The Stealth STH44 features 29″ hardrock maple, 10 – 12″ pro taper shaft, None – Dooley Handle wrap for exceptional playability.
Sale!
Pool Cues, Stealth Cues
Stealth STH44 Cue
Original price was: $269.00.$228.65Current price is: $228.65.
Stealth STH44 pool cue featuring 29″ hardrock maple, 10 – 12″ pro taper shaft. patented Dooley handle grip.
-
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 34 in |
| Tip | 13mm Le Pro |
| ColorSB | Red |
| Ferrule | 1" Fiber linen ferrule |
| Shaft | 29" hardrock maple, 10 – 12" pro taper |
| Pin | Piloted 5/16 x 18 |
| Collar | No Collar |
| Forearm | Red twist |
| Wrap | None – Dooley Handle |
| Buttsleeve | Red twist |
| Butt Plate | Red with gold Stealth logo |
| Bumper | |
| Type of weight bolt | |
| Comes with case yes or no | |
| Warranty | Limited Manufacture |
| Select an option | 18, 19, 20, 21 |
844 408 3056
Hot Deal







