Outlaw cues capture the spirit of the Old West, featuring bold designs crafted by skilled artisans. The Outlaw OL52 features 29″ hardrock maple, 10 – 12″ pro taper, brass insert shaft, Stacked black leather wrap wrap for exceptional playability. The leather wrap provides a comfortable, secure grip with classic styling.
Sale!
Outlaw Cues, Pool Cues
Outlaw OL52 Cue
$305.00 Original price was: $305.00.$274.50Current price is: $274.50.
Outlaw OL52 pool cue featuring 29″ hardrock maple, 10 – 12″ pro taper, brass insert shaft. Western and tribal-themed aesthetics.
-
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 34 in |
| UPC | 822114035743, 822114035750, 822114035774 |
| Tip | 13mm 7-layered tip |
| ColorSB | Grey |
| Ferrule | 1" Fiber linen ferrule |
| Shaft | 29" hardrock maple, 10 – 12" pro taper, brass insert |
| Pin | Piloted 5/16 x 18 |
| Collar | Stainless steel |
| Forearm | Ash wood with smoking gun artwork |
| Wrap | Stacked black leather wrap |
| Butt Sleeve | Ash wood with skeleton bandit and guns with barbed wire artwork |
| Butt Plate | Stainless steel with etched Outlaw logo |
| Bumper | |
| Weight Changable | |
| Type of weight bolt | |
| Comes With Joint Protector? | No |
| Comes With Extension? | No |
| Comes With Case? | No |
| Select an option | 18, 19, 20, 21 |
| Warranty | 1 Year Manufacture |
| Made in |
Related products
-
-
Action VAL34 Value Cue
$145.00Original price was: $145.00.$130.50Current price is: $130.50. Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
-
Elite ELSNK03 Snooker Cue
$149.00Original price was: $149.00.$134.10Current price is: $134.10. Add to cart -
-
Action Kids JR20 Cue
$199.00Original price was: $199.00.$179.10Current price is: $179.10. Select options -
-
Complete Your Setup
Cases in Grey to match your cue
-
-
QK-S 3×5 Barracks Soft Case QKS15 LT GREY Lt Grey
$289.00Original price was: $289.00.$245.65Current price is: $245.65. Add to cart -
-
QK-S Samurai2 QKS14 2×4 Hard Case – Red
$300.00Original price was: $300.00.$255.00Current price is: $255.00. Add to cart -
-
QK-S Samurai2 QKS14 2×4 Hard Case – Black
$300.00Original price was: $300.00.$255.00Current price is: $255.00. Add to cart -
-
Action ACPC11 1×1 Hard Case – Green
$49.00Original price was: $49.00.$44.10Current price is: $44.10. Add to cart
844 408 3056
Hot Deal







