Action Cues delivers reliable performance at accessible prices, trusted by over 400,000 league players worldwide. The Action INL10 Inlay features 29″ Hard rock maple, 10-12″ Pro taper shaft, White with green Irish linen wrap for exceptional playability. The traditional Irish linen wrap offers excellent grip and moisture absorption during extended play. An excellent choice for players developing their skills and building consistency.
Action Pool Cues, Pool Cues
Action INL10 Inlay Cue
Action INL10 pool cue featuring 29″ Hard rock maple, 10-12″ Pro taper shaft. value-oriented quality.
-
Currently Out of Stock
This item is temporarily unavailable. Get notified when it's back.
Similar Products Available
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 33 in |
| UPC | 822114010856, 822114010863, 822114010870, 822114010887 |
| Tip | 13mm Action 7-layered tip |
| ColorSB | Red |
| Ferrule | 1" Fiber linen ferrule |
| Shaft | 29" Hard rock maple, 10-12" Pro taper |
| Pin | 5/16 x 18 – Piloted |
| Collar | Stainless steel |
| Forearm | Birdseye Maple with cherry stain, maple and red spliced inlay points |
| Wrap | White with green Irish linen |
| Butt Sleeve | Cherry stain |
| Butt Plate | Cream with black Action logo |
| Bumper | |
| Weight Changable | |
| Type of weight bolt | |
| Comes With Joint Protector? | No |
| Select an option | 18, 19, 20, 21 |
| Comes With Extension? | No |
| Comes With Case? | No |
| Warranty | Limited |
| Made in |
Related products
-
-
Elite ELBT01 Big and Tall Cue
$459.00Original price was: $459.00.$413.10Current price is: $413.10. Add to cart -
-
Elite ELSNK03 Snooker Cue
$149.00Original price was: $149.00.$134.10Current price is: $134.10. Add to cart -
-
Action ABK05 Red Sport Break Cue
$229.00Original price was: $229.00.$206.10Current price is: $206.10. Select options -
-
Action ACT160 Fractal Cue
$225.00Original price was: $225.00.$202.50Current price is: $202.50. Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Complete Your Setup
Cases in Red to match your cue
-
-
QK-S 3×5 Barracks Soft Case QKS15 Red
$289.00Original price was: $289.00.$245.65Current price is: $245.65. Add to cart -
-
Pro Line Navy 2X4 Hard Case
$389.00Original price was: $389.00.$349.00Current price is: $349.00. Add to cart -
-
Pro Line Navy 4X8 Soft Case
$399.00Original price was: $399.00.$359.00Current price is: $359.00. Add to cart -
-
844 408 3056
Hot Deal







