Eight Ball Mafia EBM25 Cue. Professional pool cue for serious players. Features quality construction and precision balance for improved accuracy. Shop the Eight Ball Mafia EBM25 Cue at Quarter King Billiards. Free shipping on orders over $99.
Eight Ball Mafia Cues, Pool Cues
Eight Ball Mafia EBM25 Cue
Eight Ball Mafia EBM25 Cue. Professional pool cue for serious players. Features quality construction and precision balance for improved accuracy.
-
Currently Out of Stock
This item is temporarily unavailable. Get notified when it's back.
Similar Products Available
| Weight | 3.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 33 in |
| UPC | 822114037686, 822114037693, 822114037709, 822114037716 |
| Tip | 13mm, 7 layered vacuum sealed proprietary boar skin tip |
| ColorSB | Black, Blue, Grey, White |
| Ferrule | 1" Fiber linen ferrule |
| Shaft | 29" hard rock maple, 10 – 12" pro taper, brass insert |
| Pin | Piloted 5/16×18 |
| Collar | Stainless steel |
| Forearm | Blue-grey with black graphics and white splatter design with a skull and two eight balls |
| Wrap | Black EBM sport grip with blue stripe |
| Butt Sleeve | Blue-grey with black graphics and white splatter design with a skull and two eight balls |
| Butt Plate | Black with Action logo |
| Bumper | |
| Weight Changable | |
| Type of weight bolt | |
| Comes With Joint Protector? | No |
| Comes With Extension? | No |
| Select an option | 18, 19, 20, 21 |
| Comes With Case? | No |
| Warranty | Limited |
| Made in |
844 408 3056
Hot Deal







