Eight Ball Mafia JREBM01 Junior Cue. Professional pool cue for serious players. Features quality construction and precision balance for improved accuracy. Shop the Eight Ball Mafia JREBM01 Junior Cue at Quarter King Billiards. Free shipping on orders over $99.
Sale!
Eight Ball Mafia Cues, Pool Cues
Eight Ball Mafia JREBM01 Junior Cue
Original price was: $199.00.$179.10Current price is: $179.10.
Eight Ball Mafia JREBM01 Junior Cue. Professional pool cue for serious players. Features quality construction and precision balance for improved accuracy.
Availability: 10 in stock
-
| Dimensions | 3 × 3 × 33 in |
|---|---|
| Tip | 12.5mm Layered Boarskin |
| ColorSB | Black, Grey, White |
| Ferrule | 1" Fiber linen ferrule |
| Shaft | 26" hard rock maple, 10 – 12" pro taper, brass insert |
| Pin | Piloted 5/16×18 |
| Collar | Stainless steel |
| Forearm | White and grey with black winged 8 ball design |
| Wrap | Black with white specks Irish linen |
| Butt Sleeve | White and grey with black winged 8 ball design |
| Butt Plate | Black composite with silver Action logo |
| Bumper | |
| Weight Changable | |
| Type of weight bolt | |
| Comes With Joint Protector? | No |
| Comes With Extension? | No |
| Comes With Case? | No |
| Warranty | Limited |
| Made in |
