Eight Ball Mafia EBM31 Cue. Professional pool cue for serious players. Features quality construction and precision balance for improved accuracy. Shop the Eight Ball Mafia EBM31 Cue at Quarter King Billiards. Free shipping on orders over $99.
Eight Ball Mafia Cues, Pool Cues
Eight Ball Mafia EBM31 Cue
Eight Ball Mafia EBM31 Cue. Professional pool cue for serious players. Features quality construction and precision balance for improved accuracy.
-
Currently Out of Stock
This item is temporarily unavailable. Get notified when it's back.
Similar Products Available
| Weight | 3.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 34 in |
| UPC | 822114045407, 822114045414, 822114045421, 822114045438 |
| Tip | 13mm, 7 layered vacuum sealed proprietary boar skin tip |
| ColorSB | Grey, Pink, Purple |
| Ferrule | 1" Fiber linen ferrule |
| Shaft | 29" Hard rock maple, 10-12" Pro taper |
| Pin | 5/16 x 18 |
| Collar | Black collar |
| Forearm | Grey with pink Eight Ball Mafia with flames design |
| Wrap | Sport grip wrap with pink accents |
| Butt Sleeve | Grey with pink and purple flamed skull |
| Butt Plate | Black with silver Eight Ball Mafia logo |
| Bumper | |
| Weight Changable | |
| Type of weight bolt | |
| Comes With Joint Protector? | No |
| Comes With Extension? | No |
| Select an option | 18, 19, 20, 21 |
| Comes With Case? | No |
| Warranty | Limited |
| Made in |
844 408 3056
Hot Deal







