The Whyte Carbon WCFT Adapter Tool from Whyte delivers quality construction and reliable performance.
Built with attention to detail, this product reflects Whyte’s commitment to the billiards community.
$12.95
Whyte quality equipment for serious billiards players. Reliable performance.
Availability: 10 in stock
-
The Whyte Carbon WCFT Adapter Tool from Whyte delivers quality construction and reliable performance.
Built with attention to detail, this product reflects Whyte’s commitment to the billiards community.
| Weight | 0.025 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 6 × 1 in |
| Shaft | 3.5" |
| Collar | Black handle, metal |
| Forearm | Whyte Carbon Adapter tool |
| Wrap | Hard plastic and metal |
| Warranty | Lifetime |
| Made in | |
| UPC | 822114047548 |
| ColorSB | Black |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.