Inspired by Louisiana legend, Voodoo cues merge bold artistic expression with solid billiards performance. The Voodoo VOD21 features 29″ hard rock maple, 10 – 12″ pro taper with a brass insert shaft, Black leather wrap for exceptional playability. The leather wrap provides a comfortable, secure grip with classic styling. Built for intermediate to advanced, this cue represents serious investment in your game.
Sale!
Pool Cues, Voodoo Cues
Voodoo VOD21 Cue
Original price was: $289.00.$260.10Current price is: $260.10.
Voodoo VOD21 pool cue featuring 29″ hard rock maple, 10 – 12″ pro taper with a brass insert shaft. laser-etched skull and tattoo designs.
-
Currently Out of Stock
This item is temporarily unavailable. Get notified when it's back.
Similar Products Available
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 122.5 × 34 in |
| UPC | 8.22114E+11 |
| Tip | 13mm Laminated |
| Ferrule | 1" Fiber linen ferrule |
| Shaft | 29" hard rock maple, 10 – 12" pro taper with a brass insert |
| Pin | Piloted 5/16 x 18 |
| Collar | Stainless steel |
| Forearm | Black stained maple with Vector-based digital engraved red "Bloodshed" paint design |
| Wrap | Black leather |
| Buttsleeve | Black stained maple with red painted Voodoo logo |
| Butt Plate | Stainless steel with Voodoo logo |
| Bumper | |
| Weight Changeable yes or no | |
| Type of weight bolt | |
| Comes with case yes or no | |
| Warranty | 1 Year Manufacture |
| Select an option | 18, 19, 20, 21 |
| Brand |
5 reviews for Voodoo VOD21 Cue
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
844 408 3056
Hot Deal








Sarah D. –
Voodoo VOD21 Pool Cue stick
I love the cue, it arrived on time and before I received the email about shipping information. I wish the red in the laser etched areas was darker but over all a outstanding stick. I have been shooting better since I got it
Drew C. –
Voodoo
Without a doubt, the Voodoo sticks, for the price is hard to beat.
Bob E. –
Amazing
Got this new cue stick and am impressed by it! Bought for our son in law and he was using a cheap cue stick before and loves this new cue stick.
Mike E. –
Stellar stick
This is a lovely stick and I am already working on improving my game with it.
Ann E. –
Lovely design n cue!
From my perspective, nice design n pool cue!