Eight Ball Mafia EBM33 Cue. Professional pool cue for serious players. Features quality construction and precision balance for improved accuracy. Shop the Eight Ball Mafia EBM33 Cue at Quarter King Billiards. Free shipping on orders over $99.
Sale!
Eight Ball Mafia Cues, Pool Cues
Eight Ball Mafia EBM33 Cue
Original price was: $259.00.$233.10Current price is: $233.10.
Eight Ball Mafia EBM33 Cue. Professional pool cue for serious players. Features quality construction and precision balance for improved accuracy.
-
| Weight | 3.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 34 in |
| Tip | 13mm, 7 layered vacuum sealed proprietary boar skin tip |
| Ferrule | 1" Fiber linen ferrule |
| ColorSB | White |
| Shaft | 29" hardrock maple, 10 – 12" pro taper |
| Pin | Piloted 5/16×18 |
| Collar | Black collar |
| Forearm | White with blood accented skulls and sword designed with baroque florals |
| Wrap | No wrap |
| Butt Sleeve | White |
| Butt Plate | Black with silver Eight Ball Mafia logo |
| Bumper | |
| Weight Changable | |
| Type of weight bolt | |
| Comes With Joint Protector? | No |
| Comes With Extension? | No |
| Select an option | 18, 19, 20, 21 |
| Comes With Case? | No |
| Warranty | Limited- 1 year |
| Made in |
844 408 3056
Hot Deal







