Outlaw cues capture the spirit of the Old West, featuring bold designs crafted by skilled artisans. The Outlaw Thunder OL58 features 29″ Hard rock maple, 10-12″ Pro taper shaft, Black stacked leather wrap wrap for exceptional playability. The leather wrap provides a comfortable, secure grip with classic styling.
Sale!
Outlaw Cues, Pool Cues
(2 customer reviews)
Outlaw Thunder OL58 Cue
Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
$299.00 Original price was: $299.00.$269.10Current price is: $269.10.
Outlaw OL58 pool cue featuring 29″ Hard rock maple, 10-12″ Pro taper shaft. Western and tribal-themed aesthetics.
-
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 34 in |
| Tip | 13mm, 7 layered vacuum sealed proprietary boar skin tip |
| ColorSB | Black, Tan, White |
| Ferrule | 1" Fiber linen ferrule |
| Shaft | 29" Hard rock maple, 10-12" Pro taper |
| Pin | Piloted 5/16 x 18 |
| Collar | Stainless steel |
| Forearm | Black painted maple with "running wolves" design branded by hand and painted white |
| Wrap | Black stacked leather wrap |
| Butt Sleeve | Black painted maple with "howling wolf" design branded by hand and painted white |
| Butt Plate | Stainless steel with etched Outlaw logo |
| Bumper | |
| Weight Changable | |
| Type of weight bolt | |
| Comes With Joint Protector? | No |
| Comes With Extension? | No |
| Comes With Case? | No |
| Select an option | 18, 19, 20, 21 |
| Warranty | 1 Year Manufacture |
| Made in |
2 reviews for Outlaw Thunder OL58 Cue
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
-
-
Elite ELBKRS Break Cue
Rated 5.00 out of 5$289.00Original price was: $289.00.$260.10Current price is: $260.10. Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
-
Elite ELBJZ Break/Jump Cue
Rated 4.80 out of 5$249.00Original price was: $249.00.$224.10Current price is: $224.10. Add to cart -
-
Elite ELBJZW Break/Jump Cue
Rated 5.00 out of 5$329.00Original price was: $329.00.$296.10Current price is: $296.10. Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
-
Complete Your Setup
Cases in Black & Tan to match your cue
-
-
Scorpion 3×5 Hard Cue Case SC35 BLACK
Rated 4.80 out of 5$219.00Original price was: $219.00.$197.10Current price is: $197.10. Add to cart -
-
Voodoo 2×2 Papa Legba Stitch Hard Case VODC22D
Rated 4.83 out of 5$219.00Original price was: $219.00.$197.10Current price is: $197.10. Add to cart -
-
Voodoo 2×2 Hard Case VODC22F
Rated 4.00 out of 5$219.00Original price was: $219.00.$197.10Current price is: $197.10. Add to cart -
-
Voodoo 1×1 Coffin Box Cue Case VODCOFA
Rated 4.75 out of 5$189.00Original price was: $189.00.$170.10Current price is: $170.10. Add to cart
844 408 3056
Hot Deal








Pat G. –
Exilent stick
Living in Wolf Laurel I coupe that resist the images of wolfs on this cue. And it definitely has upped my game.
Rick D. –
Am thrilled with it
Absolutely am thrilled with my pool pool cue