Stealth specializes in distinctive modern designs with a focus on break and jump performance. The Stealth STH21 features 29″ hardrock maple, 10 – 12″ pro taper shaft, Unique Zebrawood Dooley handle wrap for exceptional playability.
Sale!
Pool Cues, Stealth Cues
Stealth STH21 Cue
Original price was: $179.99.$152.99Current price is: $152.99.
Stealth STH21 pool cue featuring 29″ hardrock maple, 10 – 12″ pro taper shaft. patented Dooley handle grip.
-
Currently Out of Stock
This item is temporarily unavailable. Get notified when it's back.
Similar Products Available
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 34 in |
| UPC | 822114023207 |
| Tip | 13mm Le Pro |
| ColorSB | Black |
| Ferrule | 1" Fiber linen ferrule |
| Shaft | 29" hardrock maple, 10 – 12" pro taper |
| Pin | 5/16 x 18 |
| Collar | Stainless steel |
| Forearm | Zebrawood |
| Wrap | Unique Zebrawood Dooley handle |
| Buttsleeve | Zebrawood |
| Butt Plate | Black composite with Stealth logo |
| Bumper | |
| Type of weight bolt | |
| Comes with case yes or no | |
| Warranty | Limited Manufacture |
| Select an option | 18, 19, 20, 21 |
3 reviews for Stealth STH21 Cue
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
844 408 3056
Hot Deal








Tom A. –
stealth pool stick
like my stick. just what I wanted
Beth H. –
Excellent balance on the stick.
Fantastic balance on the stick.
Jen S. –
Look’s fine feel pleasant in
Look’s good feel nice in the hand. This pool cue have up my game