Stealth specializes in distinctive modern designs with a focus on break and jump performance. The Stealth STH41 features 29″ hardrock maple, 10 – 12″ pro taper shaft, None – Purple metallic wrap for exceptional playability.
Sale!
Pool Cues, Stealth Cues
Stealth STH41 Cue
Original price was: $169.00.$143.65Current price is: $143.65.
Stealth STH41 pool cue featuring 29″ hardrock maple, 10 – 12″ pro taper shaft. patented Dooley handle grip.
-
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 34 in |
| Tip | 13mm Le Pro |
| ColorSB | Grey, Purple, Red |
| Ferrule | 1" Fiber linen ferrule |
| Shaft | 29" hardrock maple, 10 – 12" pro taper |
| Pin | 3/8×10 |
| Collar | No Collar |
| Forearm | Purple metallic with double silver thick rings at joint with hourglass type of taper |
| Wrap | None – Purple metallic |
| Buttsleeve | Notched rings purple metallic with tapered handle |
| Butt Plate | Black with double thick silver rings and gold Stealth logo |
| Bumper | |
| Type of weight bolt | |
| Comes with case yes or no | |
| Warranty | Limited Manufacture |
| Select an option | 18, 19, 20, 21 |
4 reviews for Stealth STH41 Cue
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
844 408 3056
Hot Deal








Riley A. –
I love PoolDawg
From my perspective, fantastic products, stellar customer service. I will be coming to your company moving forward for all of my billiard needs.
Ann B. –
Stealth cue
This is a really properly balanced cue. It handles quite well and I look forward to using it for years to come. Thank you PoolDawg you have earned yourself repeat business and many referrals .
Sam J. –
STH 41 Pool Cue
I really enjoy my new cue. It has upped my game. I really like the grip it has.
Kate K. –
Beautiful stick Love it soo
Beautiful cue!!! Am impressed by it soo much!