The Outlaw OLXS Shaft delivers consistent performance. Built with quality materials for players who demand reliability.
Shafts, Standard Shafts
Outlaw OLXS Shaft
Outlaw OLXS Shaft. Quality pool cue construction for serious players.
-
| Weight | 0.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 34 in |
| UPC | 822114018432 |
| Tip | 13mm 7-layered tip |
| Ferrule | 1" Fiber linen ferrule |
| Shaft | 29" hardrock maple, 10 – 12" pro taper, brass insert |
| Pin | Piloted 5/16 x 18 |
| Collar | Stainless steel |
| Warranty | 1 Year Manufacture |
| Select an option | 12mm, 13mm, BK |
844 408 3056
Hot Deal

