Mezz cues embody Japanese precision engineering, manufactured with the tightest tolerances in the industry. The Mezz Sneaky Pete ZZSP05 features 29″ WX-E Sigma Pro Slim shaft shaft, None – Purple Heart wrap for exceptional playability. Built for advanced to professional, this cue represents serious investment in your game.
Mezz Pool Cues
Mezz Sneaky Pete ZZSP05 Cue
Mezz ZZSP05 pool cue featuring 29″ WX-E Sigma Pro Slim shaft shaft. flawless construction quality.
-
Currently Out of Stock
This item is temporarily unavailable. Get notified when it's back.
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 34 in |
| Tip | 12.5mm, Kamui Soft Original |
| Ferrule | XJ Powerplate |
| ColorSB | Purple, White |
| Shaft | 29" WX-E Sigma Pro Slim shaft |
| Pin | United |
| Collar | Black collar with double silver ring |
| Forearm | Birdseye Maple with Purple Heart points and ivory juma accents |
| Wrap | None – Purple Heart |
| Butt Sleeve | Purple Heart |
| Butt Plate | Ivory Colored Juma and black with gold Mezz Cues logo |
| Bumper | |
| Weight Changable | |
| Type of weight bolt | |
| Comes With Joint Protector? | Yes |
| Comes With Extension? | No |
| Comes With Case? | No |
| Select an option | 19, 20 |
| Warranty | Limited |
| Made in |
844 408 3056
Hot Deal







