Action Cues delivers reliable performance at accessible prices, trusted by over 400,000 league players worldwide. The Action KRM03 Khrome features 29″ Hard rock maple, 10-12″ Pro taper shaft, Black rubber tire tread wrap wrap for exceptional playability. An excellent choice for players developing their skills and building consistency.
Sale!
Action Pool Cues, Pool Cues
Action KRM03 Khrome Cue
Rated 5.00 out of 5 based on 3 customer ratings
$289.00 Original price was: $289.00.$260.10Current price is: $260.10.
Action KRM03 pool cue featuring 29″ Hard rock maple, 10-12″ Pro taper shaft. value-oriented quality.
-
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 33 in |
| UPC | 822114009928, 822114009935, 822114009942, 822114009959 |
| ColorSB | Black, Red |
| WrapType | Sport Wrap |
| Tip | 13mm Action 7-layered tip |
| Ferrule | 1" Fiber linen ferrule |
| Shaft | 29" Hard rock maple, 10-12" Pro taper |
| Pin | 5/16 x 18 – Piloted |
| Collar | Stainless steel |
| Forearm | Smoked metallic with grey and red classic pin stripe design |
| Wrap | Black rubber tire tread wrap |
| Butt Sleeve | Smoked metallic with grey and red classic pin stripe design |
| Butt Plate | Metal with engraved Action logo and a black composite ring |
| Bumper | |
| Weight Changable | |
| Type of weight bolt | |
| Comes With Joint Protector? | No |
| Select an option | 18, 19, 20, 21 |
| Comes With Extension? | No |
| Comes With Case? | No |
| Warranty | Limited |
| Made in |
Related products
-
-
Elite ELJMP Jump Cue
Rated 4.75 out of 5$179.00Original price was: $179.00.$161.10Current price is: $161.10. Add to cart -
-
Spartan SPRBK Break – Butt Only
$675.00Original price was: $675.00.$250.00Current price is: $250.00. Add to cart -
-
Elite ELBJC Break/Jump Cue
Rated 4.75 out of 5$249.00Original price was: $249.00.$224.10Current price is: $224.10. Add to cart -
-
Athena ATH04 Cue
Rated 5.00 out of 5$339.00Original price was: $339.00.$305.10Current price is: $305.10. Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Complete Your Setup
Cases in Black & Red to match your cue
-
-
Scorpion 3×5 Hard Cue Case SC35 BLACK
Rated 4.80 out of 5$219.00Original price was: $219.00.$197.10Current price is: $197.10. Add to cart -
-
Voodoo 2×2 Papa Legba Stitch Hard Case VODC22D
Rated 4.83 out of 5$219.00Original price was: $219.00.$197.10Current price is: $197.10. Add to cart -
-
Voodoo 2×2 Hard Case VODC22F
Rated 4.00 out of 5$219.00Original price was: $219.00.$197.10Current price is: $197.10. Add to cart -
-
Voodoo 1×1 Coffin Box Cue Case VODCOFA
Rated 4.75 out of 5$189.00Original price was: $189.00.$170.10Current price is: $170.10. Add to cart
844 408 3056
Hot Deal







