Stealth specializes in distinctive modern designs with a focus on break and jump performance. The Stealth STH02 features 29″ hardrock maple, 10 – 12″ pro taper shaft, Unique Dooley handle with pink and silver rings wrap for exceptional playability.
Sale!
Pool Cues, Stealth Cues
Stealth STH02 Cue
Original price was: $169.00.$143.65Current price is: $143.65.
Stealth STH02 pool cue featuring 29″ hardrock maple, 10 – 12″ pro taper shaft. patented Dooley handle grip.
-
Currently Out of Stock
This item is temporarily unavailable. Get notified when it's back.
Similar Products Available
- Meucci MEG03 Gambler Series Jokers Pool Cue, Irish Linen Wrap, 5/16×18 Joint$1,150.00
- Meucci MEG03 Gambler Series Clubs Pool Cue, Irish Linen Wrap, 5/16×18 Joint$1,150.00
- Stealth STH431 Chameleon Paint Pool Cue$203.15
- Meucci MESW01 Red Swooped Points with Orange Maple Butt Pool Cue, Irish Linen Wrap, 5/16×18 Joint$570.00
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 34 in |
| Tip | 13mm Le Pro |
| Ferrule | 1" Fiber linen ferrule |
| Shaft | 29" hardrock maple, 10 – 12" pro taper |
| Pin | 5/16 x 18 |
| Collar | Stainless steel |
| Forearm | Hot pink stained maple with white and silver flame overlays |
| Wrap | Unique Dooley handle with pink and silver rings |
| Butt Sleeve | Hot pink stained maple with white and silver flame overlays |
| Butt Plate | Black composite with Stealth logo |
| Bumper | |
| Weight Changable | |
| Type of weight bolt | |
| Comes With Joint Protector? | No |
| Comes With Extension? | No |
| Comes With Case? | Limited Manufacture |
| Made in | |
| UPC | 822114022750 |
| Select an option | 18, 19, 20, 21 |
| ColorSB | Pink, Tan, White |
6 reviews for Stealth STH02 Cue
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
844 408 3056
Hot Deal








Beth K. –
Awesome
This is the funnest pool cue I have ever played with. It is a great conversation piece and has helped with my game. Love it!
Casey D. –
Gift for my fiance
She loves it very much and is very content that I got it for her
Casey G. –
Bought cue stick stick for my
Without a doubt, bought pool cue stick for my step daughter and she loves it shooting with it has she says has been amazing and improved her confidence which in turn improved her skills.
Rick J. –
Pool cue
When I ordered my cue it was on backorder for quite awhile. The sales lady was wonderful and helped me place the order so that I could receive the cue stick asap.
Jesse J. –
Pretty in Pink
Without a doubt, she loves it! Fantastic looking stick and perfectly weighted. Has already improved her game.
Beth M. –
Great cue for the money
This cue seems amazing and it shoots extremely nicely! It is for my wife and she loves it!! I would purchase again!!