The Summit SUMKXS Kielwood Shaft delivers consistent performance. Built with quality materials for players who demand reliability.
Sale!
Kielwood Shafts, Shafts
Summit SUMKXS Kielwood Shaft
Original price was: $250.00.$225.00Current price is: $225.00.
Summit SUMKXS Kielwood Shaft. Quality pool cue construction for serious players.
-
Currently Out of Stock
This item is temporarily unavailable. Get notified when it's back.
Similar Products Available
- JACOBY KW Shaft – 12.75mm$315.00
- JACOBY KW Shaft – 11.75mm$315.00
| Weight | 0.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 33 in |
| UPC | 822114050890 |
| Tip | 12.55mm Ultra Skin Black Medium |
| Ferrule | 22mm XTC low deflection ferrule |
| Shaft | 29" torrified maple. 12 to 14inch pro taper |
| Pin | 3/8 x 10 |
| Collar | Black collar |
| Select an option | 10, 14, 18, RAD, UNI |
844 408 3056
Hot Deal


