Pechauer JPXS Shaft. Precision shaft for improved cue ball control and consistency. Designed for serious players. Shop the Pechauer JPXS Shaft at Quarter King Billiards. Free shipping on orders over $99.
Shafts, Standard Shafts
Pechauer JPXS Shaft
Pechauer JPXS Shaft. Precision shaft for improved cue ball control and consistency. Designed for serious players.
-
Currently Out of Stock
This item is temporarily unavailable. Get notified when it's back.
Similar Products Available
| Weight | 0.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 34 in |
| Tip | 13mm, 10 layered Tiger Emerald tip |
| Ferrule | 1" Juma ferrule |
| Shaft | 29" Solid hard rock maple, 9-12" pro taper, black collar with maple dashes |
| Pin | Pechauer Speed joint |
| Warranty | Lifetime |
| Select an option | PS, ST |
844 408 3056
Hot Deal



